Zabezpieczenia transportowe


Pakiet transportowy jest zbiorem zabezpieczeń niezbędnych w drodze każdego produktu od producenta do klienta detalicznego. Istotną częścią naszej produkcji jest listwa o przekroju tzw. ceownika. Tekturowa listwa ceownikowa z powodzeniem zastępuje opakowania styropianowe, często stosowane przy produktach stolarki budowlanej (np. drzwi i okien) oraz w branży meblarskiej.
Zabezpieczenia w transporcie stosowane w firmach z różnych branż:
Typowe narożniki ochronne z tektury warstwowej, zabezpieczają naroża wyrobów gotowych i ich elementów.
Przekładki z tektur
Oferujemy przekładki z tektur litych oraz falistych, 3 i 5-warstwowych o dowolnych wymiarach, według indywidualnych potrzeb klienta. Wytworzone z tektury falistej przekładki dobrze spełniają funkcje zabezpieczające i amortyzujące pomiędzy poszczególnymi warstwami towarów.
Narożniki/kątowniki tekturowe do paletyzacji produktów i zabezpieczenia naroży palet
Produkty znajdujące się w różnych opakowaniach np: owoce, warzywa, sprzęt AGD, RTV itp… potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Nienaruszone i estetyczne opakowania przyciągają wzrok nabywców oraz świadczą o tym, że wyrób znajdujący się w środku jest w stanie nieuszkodzonym!
Kątowniki „transportowe” mogą być wykonane z różnego rodzaju tektur, np.:
Litej tzw. „prasowanej na gorąco”
Profile i narożniki kartonowe w kolorze szarym w różnych formatach i wymiarach. Te produkty wielowarstwowe są łatwe i szybkie w użyciu – uzupełniają i ulepszają pakowanie za pomocą taśm opasujących, kartonów i folii termokurczliwej. Narożniki i profile kartonowe to alternatywa do poliestrowych materiałów zabezpieczających (niższe koszty i mniejsze wymiary finalnego opakowania).
Warstwowej (falistej)
przebigowane lub klejone na gotowo szare lub jednostronnie bielone w różnych  rozmiarach   i dostępnych wysokich gramaturach.
Stosowane zazwyczaj przy ładunkach ciężkich lub przemieszczających się, spełniających wiele zalet:
• niemal zupełnie eliminują straty powstałe z tytułu transportu i magazynowania
• usztywniają cały ładunek
• chronią krawędzie podatne na uszkodzenia
• znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu
• nadają się do wielokrotnego wykorzystania (a ostatecznie do recyklingu)